Поштовани ученици и родитељи,

Обавештавамо вас о начинима реализације образовно-васпитног рада путем учења на даљину у периоду када нема непосредне наставе.

• Свакодневно, почев од 8.00 часова, шест дана у недељи, биће емитовани посебно припремљени образовни садржаји за ученике основне школе на трећем каналу Радио-телевизије Србије ( РТС Канал 3).
  • Часови ће бити емитовани на РТС Канал 3, према распореду по разредима, који ће дан пре емитовања бити досупан на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја ( www.rasporednastave.gov.rs).
  • За ученике од 1. до 7. разреда емитоваће се образовни садржаји у блоковима од по два часа дневно.
  • За ученике 8. разреда емитоваће се едкукативни садржаји у блоковима од по три часа дневно, од којих ће два увек бити српски језик и математика, а трећи час је један од предмета који се полажу на завршном испиту.
  • За ученике који раде по ИОП-1 и ИОП-2 наставници ће припремити посебне материјале за учење који ће им бити прослеђени.
  • Распоред часова који ће бити емитован на РТС Канал 3 биће објављен на улазним вратима школе и на школском сајту ( www.osvslipolist.edu.rs).
  • Сви емитовани часови биће доступни и на платформи РТС Планета ( која је бесплатна и једноставно се преузима), где се могу накнадно и више пута прегледати, истог или наредних дана. За све додатне информације можете се обратити одељењским старешинама.
  • Након емитованих садржаја наставници ће, у сарадњи са одељењским старешинама, дати ученицима додатна упутства  за учење након емитованих садржаја ( домаћи задаци, презентације, цртежи…)
  • На основу материјала који наставници достављају ученицима и на основу повратних информација након праћења ТВ лекција и других образовних садржаја, наставници ће бележити податке о напредовању ученика.  По нормализовању услова, наставници ће то искористити за бројчано оцењивање на крају наставне године.
  • Молимо родитеље да информације о здравственом стању ученика редовно достављају одељењским старешинама.
  • Сем тога, молимо ученике да активно прате наставу и да се придржавују свих прописаних мера заштита.

С поштовањем                                                                        Директор школе:

Добросав Тушановић