Европски дан језика је и ове године обележен у оквиру школе у последњој недељи септембра. Ученици су кроз презентације, предавања и практичан истраживачки рад проширили своја знања о породицама европских језика.
Група ученика која је укључена у обогаћен једносменски рад из француског језика код наставнице Мирјане Теодоровић је на радионици истраживала реч „три“ на различитим европским језицима. Ученици су урадили пано.
Ученици другог циклуса су уз помоћ наставнице Наташе Ђаковић и информација на интернету направили радове на тему хране и спортова из различитих земаља, а илустровали су и неке од најчешћих израза (здраво, хвала, волим те) на различитим језицима.
Ученици првог циклуса су у оквиру секције погледали презентацију о земљама енглеског говорног подручја и уз помоћ наставница Јелене Живановић и Сенке Башић израдили заставе тих земаља.