Под покровитељством града, а у организацији Спортског савеза Шапца, 27.11.2022.године у сали Шабачке гимназије, организован је турнир у футсалу – Катар у Шапцу / Чивијашко светско првенство у фудбалу. На турниру је учествовало 12 основних школа из наше општине, а Основна школа „Војвода Степа“, Липолист, представљала је селекцију Француске.

Сваки тим је чинило 10 играча, а тимови су били сврстани у 4 групе. по три тима. У групи са нашом школом, биле су још Основна школа “Јанко Веселиновић”, која је представљала селекцију Холандије, и Основна школа “Лаза К. Лазаревић”, која је представљала селекцију Србије. У првом колу, тим наше школе, поражен је од Холандије 3-0, док смо у следећем мечу претрпели пораз од Србије резултатом 3-2.

Школе су, поред ученика који су били у тиму, водиле и ученике у својству навијача. Експедицију је чинило укупно 38 ученика, који су били у пратњи наставница Маје Илић и Јелене Срећковић-Поповић и наставника Милоша Стојићевића и Ненада Миловановића.

Сам турнир протекао је у фер и коректној борби уз здушно навијање са препуних трибина сале Шабачке гимназије.

координатор Тима за спортско-рекреативну активност:

Ненад Миловановић