Поводом 150 година од оснивања цркве Успења пресвете Богородице у Липолисту, прослава је организована у сарадњи са школом. Наше ученице Сара Бељуревић и Сара Рувидић прочитале су своје реферате о историјату села, цркве и школе, као и рад на тему „Богородица као верска личност и мајка“. Веома лепе речи су се јасно чуле тачно у подне у порти цркве у присуству Владике Јеротеја и високог преосвештенства мати и отаца епархије шабачке. Званице је најпре поздравила речима топле добродошлице наставница српског језика Далиборка Божић која је и припремила наступе ђака. Потом су изведене две музичке нумере „Не дам“ и „Маријо славна“ у извођењу Марије Чачић из шестог и Јане Ристић из седмог разреда. Програм је употпунио наступ КУД из Шапца. На травнатој површини, испред цркве овај призор у народној ношњи и опанчићима био је аутентичан некадашњим саборима. Оживео је дух традиционалне Србије. Богата посна трпеза послужена је за све присутне током целог дана. Свештеници Раде и Славиша су на овај начин упутили захвалност мештанима за многе прилоге цркви, а школа се радо одазвала и потврдила дугорочну успешну сарадњу.